piątek, 17 czerwca 2016

Dzień Pustej Klasy

Czy słyszeliście o Dniu Pustej Klasy? Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. 
W tym roku, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier, zaprosił nas do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – dnia, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie!
Udział w akcji zadeklarowało 970 szkół i placówek z całej Polski!
Nasza szkoła zaprosiła pszczelarza, który przekazał nam wiele ciekawych informacji dotyczących życia pszczół. Czego się dowiedzieliśmy, czego nauczyliśmy, a co nam się najbardziej podobało? Przeczytajcie sami...
Dziś, o godzinie 10:00, przyjechał do nas dziadek Maksa z
pierwszej klasy, który opowiadał nam o pszczołach. Dowiedziałam się, że trutnie nie mają żądeł i że nie są pożyteczne oraz tego, że jakby się karmiło dziecko mleczkiem pszczelim to ważyłoby 3-4 tony. Najbardziej podobało mi się próbowanie miodu. 
Wiktoria
Na zajęciach dowiedziałem się jak wygląda ul, jak pszczoły robią miód, jak jest zbudowana pszczoła, że są dwa rodzaje miodu, że pyłek kwiatowy jest dobry dla zdrowia, że pszczoły produkują propolis, miód, mleczko pszczele. Najbardziej podobało mi się jak pan pokazywał pszczoły i mówił jak pszczoły robią miód.
Krzyś
Na zajęciach dowiedziałam się, że pszczoły porozumiewają się tańcem. Wskazują tak, gdzie można zrobić kokon lub gdzie można zebrać nektar. Najbardziej podobało mi się jak pan opowiadał o miodach. Podczas spotkania mogliśmy spróbować też miodków i je kupić. 
Paulina
Dowiedziałem się, że 10 os jednego gatunku gryzie mocniej od całego ula. Jedna królowa pszczół żyje 7 lat, truteń to samiec pszczoły, robotnice zbierają nektar, królowa składa jaja, a dziecko karmione pszczelim mleczkiem przez tydzień ważyłoby 3,4 tony.
Franek
Na zajęciach o pszczołach dowiedziałam się, że biały miód to miód rzepakowy, ciemno - pomarańczowy , lekko brązowy to miód gryczany, bardzo jasny żółty to akacjowy, a gęsty, żółty miód to miód wielokwiatowy. Najbardziej smakował mi miód rzepakowy. Dowiedziałam się jeszcze, że trutnie to pszczoły bez żądeł i że czasami kiedy jest za dużo pszczół to wyrzuca się ich z ula. Najbardziej podobało mi się jak próbowaliśmy różne miody.
Gabrysia
Na zajęciach dowiedziałem się, że jakby karmiło się noworodka pszczelim mleczkiem to ważyłoby 3, 4 tony. Najbardziej podobało mi się, gdy pan pokazywał nam trutnie, czyli samce pszczół. 
Maks

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz